Kostka betonowa Ełk

Kostka brukowa betonowa cieszy się od wielu lat niesłabnącą popularnością. Dzięki szerokiemu zastosowaniu znalazła ogromne grono odbiorców. Można ją stosować do budowy podjazdów czy chodników, ale także do tworzenia fantazyjnych ścieżek ogrodowych. Sprawdzi się także do utwardzenia większych powierzchni, jak parkingi, place, a dzięki wytrzymałej strukturze posłuży na długie lata.

Główne zalety kostki brukowej

Wybór kostki brukowej betonowej przez inwestorów czy właścicieli domów nie powinien nikogo dziwić. Jest to bowiem jedna z najszybszych metod do utwardzenia różnych nawierzchni. Budowlańcy cenią ją przede wszystkim za niesamowitą wytrzymałość. Dzięki trwałości kostki brukowe są niemal w 100% odporne na jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne.

To jednak niejedyna ich zaleta, warto zaznaczyć, że nawierzchnie pokryte kostką brukową, wykazują wysoką odporność na wilgoć, zmienne warunki atmosferyczne, ścieranie, obciążenia czy sól i środki chemiczne. W porównaniu z innymi nawierzchniami, jak asfalt czy płyty betonowe, kostka brukowa betonowa jest niemal bezkonkurencyjna.

Estetyka w parze z trwałością

Wyobraźmy sobie piękny dom lub ogród i ścieżki prowadzące do niego – pełne dziur i kamieni. Taka wizja przeraziłaby niejednego architekta przestrzeni. Nawierzchnie z kostki brukowej betonowej, oprócz trwałości, charakteryzują się niezwykłą atrakcyjnością, co sprawia, że są wybierane przez wielu klientów. Współczesne kostki brukowe produkowane są z różnych surowców, co sprawia, że są też doskonałym elementem dekoracyjnym przestrzeni.

Zastosowanie kostki brukowej

Oprócz oczywistych miejsc, jak drogi, chodniki czy ścieżki, kostkę brukową wykorzystuje się także do zagospodarowywania przestrzeni miejskich. Szeroki wybór kształtów, modeli czy kolorów sprawiają, że materiał ten sprawdzi się w aranżacjach, w których chcemy uzyskać wrażenie ładu i porządku. Nawierzchnie pokryte kostką burkową betonową są nie tylko utwardzone, ale estetyczne i miłe dla oka.

Natomiast nie należy zapominać, że kostka doskonale sprawdzi się także przy budowie tarasów, schodów lub podjazdów. Praktyczne wykorzystanie tego surowca oraz to, że prezentuje się on wyjątkowo schludnie, sprawiają, że z dnia na dzień rośnie grono zwolenników tej formy wykończenia nawierzchni.

Dlaczego kostka brukowa jest tak popularna w Polsce?

Oprócz oczywistych zalet, jak trwałość czy walory estetyczne, kostka brukowa betonowa posiada jeszcze jedną ważną cechę – jest prosta w montażu oraz rozbiórce. Właśnie to sprawia, że Polacy tak chętnie po nią sięgają.

Podczas montażu nie ma potrzeby stosowania mokrego spoiwa – dzięki temu oszczędza się czas i pieniądze. Wystarczy odpowiednio przygotować powierzchnię, tzn. właściwie wykonać podbudowę, którą należy dostosować do podłoża i gruntu oraz do obciążenia. Powstałe między kostkami niewielkie przerwy wypełnia się piaskiem. Kluczem do równo położonej kostki brukowej jest zatem właściwe podłoże, dzięki czemu będzie ona dobrze osadzona.

Niesłabnąca popularność kostki brukowej w Polsce wynika także z faktu, że można ją zastosować w różnych miejscach. Rośnie liczba domów jednorodzinnych, a co za tym idzie powierzchni do wyrównania. Na większości posesji króluje kostka brukowa.

Zmienny klimat w naszym kraju wymaga stosowania odpornych na warunki atmosferyczne surowców. Mrozoodporna kostka brukowa betonowa, która odprowadza wodę do podłoża jest zatem idealnym rozwiązaniem idealnie dostosowanym do naszej pogody.

Kształt ma znaczenie

W zależności od wizji i projektu aranżacji możemy wybrać różne kształty kostki brukowej. Innych użyjemy do tworzenia wzorów wielowymiarowych, jeszcze innych do ułożenia rozet czy mozaik.

Przy wyborze warto zwrócić uwagę na górne krawędzie kostki – mogą być one równe lub fazowane. Pierwsze z nich sprawdzą się przy układaniu na równych powierzchni, drugie natomiast będą zdecydowanie lepiej odprowadzać wodę. Niektóre modele kostki brukowej mają tzw. występy dystansowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu, podczas układania kostki, możliwe jest zachowanie równych odstępów, ale także wpływa to korzystnie na odprowadzanie wody.

Cały katalog

-sprawdź-

Różnorodność kolorystyki

Podstawowa kostka brukowa jest szara. Taką z reguły układa się na parkingach czy placach, a także chodnikach w przestrzeni miejskiej. Dodatek koloru sprawia, że kostka zyskuje na atrakcyjności. Paleta barw jest bardzo duża, co sprawia, że wybór koloru nie jest takim prostym zadaniem. Warto wiedzieć, że beton najlepiej przyjmie barwę czarną, brązową i czerwoną. Dodawanie pigmentów wpływa na cenę końcową produktu, ale stanowi też doskonały aspekt wizualny.

Kostka imitująca drewno

Oferujemy kostki brukowe, które idealnie odwzorowują drewno i deski. Charakteryzują się oryginalną fakturą, kolorem i wzorem, a dzięki imitacji naturalnych słojów czy pęknięć mogą zastąpić tradycyjne drewno. Sprawdzą się w aranżacji podjazdów czy schodów.

Zalety kostek drewnopodobnych:
– proste w utrzymaniu czystości,
– nie wymagają – tak jak drewno – konserwacji,
– są odporne na warunki atmosferyczne, a także czynniki zewnętrzne, w tym ścieranie czy rysowanie,
– niższy koszt inwestycji w porównaniu do naturalnych desek drewnianych,
– bogactwo wzorów pozwala na estetyczne wykończenie nawierzchni.

Kolorowa kostka brukowa

Wybór kolorowej kostki brukowej zależy od ogólnej koncepcji zagospodarowania przestrzeni. Warto jednak, podejmując decyzję o barwie kostki, trzymać się kilku zasad, które pozwolą uniknąć chaosu, dzięki czemu uzyska się estetyczny efekt końcowy.

Pamiętajmy, że:
– doskonałą opcją jest połączenie maksymalnie 2 lub 3 barw – odcieni,
– kolor kostki wpływa także na jej funkcjonalność – ciemny sprawdzi się na podjeździe, natomiast jasny – idealnie pasuje do chodników czy tarasów,
– warto wybrać taką barwę kostki brukowej, która będzie dopasowana do elewacji budynku, która z reguły jest jasna, w takim przypadku sprawdzi się kostka żółta czy lekko beżowa, przy chłodnych odcieniach elewacji warto postawić na odcienie szarości,


Jesteśmy firmą oferującą standardową oraz nowoczesną kostkę brukową, która pozwoli na aranżację przestrzeni zgodnie z panującymi trendami. Gwarantujemy dostęp do trwałych i ponadczasowych rozwiązań, które pozwolą stworzyć oryginale kompozycje. W naszej ofercie znajdziesz także ogrodzenia z bloczków, betonu czy paneli, a także nietuzinkowe ozdoby betonowe do ogrodu lub donice i fontanny. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

Kostka granitowa

Zobacz nasz sklep internetowy | aktualne oferty

Zobacz inspiracje do ogrodu – INSPIRACJE